DIOPTRICKÉ SKLÁ
Jednoohniskové sklá

Užitočné informácie o jednoohniskových sklách, na čo sa používajú a ako ich delíme.

Význam jednoohniskových skiel

Jednoohniskové sklá sú sklá, ktoré majú len jedno ohnisko. V praxi to znamená, že sa používajú na korigovanie jednej vzdialenosti a to buď na diaľku, alebo na blízko. Radíme ich aj do skupiny jednoduchých skiel a delíme ich na skladové a výrobne. Skladové sú bežne dostupné na sklade a výrobne sa zadávaju do výroby.

Na tieto sklá je možné naniesť rôzne povrchové úpravy, ako tvrdenie, antireflex, uv filter, pc filter a ďalšie úpravy. V závislosti od nanesených úprav sa odvíja i cenová ponuka na dané sklá. Čím viac povrchových úprav, tým su sklá drahšie. Sklá delíme i podľa materiálu z akého sú vyrobené. Najčastejšie materiály sú plast, polykarbonát, trivex a dnes už málo používané sklo. Opäť platí pravidlo aký materiál, taká cena. U nás Vám ponúkneme všetky druhy skiel. Na nás odborníkoch je po dôkladnej konzultácii zvoliť Vám správny tip materiálu a povrchovej úpravy. Dioptrické sklá odporúčame kupovať výhradne v kamenných očných optikách. Samozrejme i tu treba starostlivo vyberať a hľadať odborný personál, ktorý má potrebné vzdelanie a prax v obore.

N

nízke ceny

N

kvalitné produkty

N

odborný tím

N

špičkový prístup

Multifokálne sklá

Multifokálne sklá sú výnimočné tromi vzdialenosťami v jednej šošovke, nazývame ich viacohniskové.

Význam multifokálnych skiel

Tieto sklá patria do kategórie viac ohniskových. Majú v sebe zabudované tri ohniská (vzdialenosti) a to do diaľky, na stred (PC) i do blízka. Sú určené pre ľudí po 45 roku života. Táto situácia nastáva, keď vnútro očná šošovka začína strácať svoju pružnosť, znižuje sa akomodačná schopnosť a nastávajú problémy so zaostrovaním na predmety na kratšiu vzdialenosť. Tento stav sa nazýva presbyopia, je to fyziologický stav oka – oko starne. Viac ako 70% týchto ľudí si uľahčujú život práve multifokálnymi sklami. Mnoho ľudí trpí pri presbyopii problémom zaostriť nielen do blízka ale i na diaľku a počítač. Vtedy tieto sklá majú svoj význam. Už netreba striedať si okuliare na diaľku, počítač a blízko. Máte už len jedny okuliare na všetky vzdialenosti. Musíme upozorniť, že často zákazník ktorý ešte nenosil tieto sklá očakáva že všetko pôjde samo. Treba však podotknúť že na tento druh skiel je potrebná adaptácia. Treba sa pripraviť na prácu s hlavou, pri prechodoch z diaľky na blízko alebo stred. Trpezlivosť Vám prinesie výsledok – konečne vidím bez potreby niečo prehadzovať, hľadať a vymieňať. Pri správnom výbere vhodného typu Vám výrazne uľahčia život. V obchodne už nebudete musieť hľadať v taške okuliare na čítanie a schovávať na diaľku. U nás Vám garantujeme vyše 93% úspešnosť adaptácie a prísľub odbornosti.

Typy multifokálnych skiell

U nás ponúkame 3 varianty multifokálnych skiel. Pre začiatočníkov, pokročilých a individuálne. Podľa druhu týchto skiel sa odvíja i konečná cena a kvalita videnia. U nás Vám odborne a so zárukou poradíme, vyberieme a vyhotovíme tie najlepšie pre Vás.

Našimi partnermi pre tento druh skiel je Francúzska firma Essilor (Varilux) a Anglická firma JAIKUDO (WideView). Obe firmy sú overené dlhoročnou tradíciou. Ponúkajú garanciu rýchlej adaptácie a záruku kvalitného videnia. Výberom multifokálnych skiel od našich dodávateľov získate garanciu výmeny v prípade menej úspešnej adaptácie. Nižšie na obrázku je zobrazený princíp videnia podľa šírky progresívneho kanálu.

ideálny postup pri obstaraní vašich prvých multifokálnych okuliarov

Každý prvonositeľ týchto skiel má iné požiadavky a predstavu o svojom videní. Preto je dôležité dodržať určitý postup ktorý si zhrnieme. Najdôležitejším a taktiež prvým krokom je nájdenie očnej optiky kde si zaobstaráte tieto okuliare. Odporúčame isť za referenciami už spokojných nositeľov. Druhým krokom nasleduje určenie správnej dioptrickej hodnoty. Treba vyhľadať ideálne optometristu ktorý Vám určí presnú dioptrickú hodnotu. Očný lekár väčšinou nemá v ambulancii čas sa s Vami hrať a skúšať keďže v čakárni má plno pacientov. Odporúčame si v ambulancii prejsť vyšetrením zdravotného stavu oka. Určenie správnej dioptrie ponechajte na optometristu, respektíve očnému lekárovi pôsobiacemu priamo na očnej optike. Predposledným krokom je odborná konzultácia v očnej optike, kde odborník na základe Vašich informácii určí správny typ skiel. Nezabudnite že treba poskytnúť čo najviac informácii pre správny výber vhodného druhu multifokálnych skiel. Dôležité je vybrať správny okuliarový rám. Niekedy estetika musí ísť bokom, treba urobiť kompromis medzi funkčnosťou a estetikou. Posledným krokom je zameranie Vašich parametrov pre správne objednanie skiel (výšku zrenice, vzdialenosť zreníc, inklináciu, zakrivenie rámu a vzdialenosť oka po rám). Veríme že tieto informácie Vám budú užitočné a úspešne sa Vám podarí skvalitniť si život touto perfektnou pomôckou. Náš team odborníkov je pripravený Vám maximálne uspokojiť tieto potreby.

U

Nájsť odborníka

\

Vyšetrenie zraku

f

Výbe rámu

w

Konzultácia skiel

Office – kancelárske sklá

Kancelárske sklá su ideálne pre ľudí, ktorý pracujú denne viac ako 4 hodiny s počítačom. Tieto sklá spadajú do kategórie viacohniskových. Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach. Opäť treba upozorniť na detailnú konzultáciu u odborníka, kde je potrebné opäť zvoliť správny typ skla. V nasledujúcom článku si priblížime ako na to.

Funkcie a typy kancelárskych skiel

Pracovné sklá môžeme opäť rozdeliť na 2 druhy. U nás ich rozdeľujeme na typ dvojohniskový a trojohniskový (multifokálny typ).

Dvojohniskový typ sa ešte delí na 2 varianty a to s redukciou do vzdialenosti 1m (typ 0,75), redukcia do vzdialenosti 2,5m (typ 1,25). Funguje to jednoducho tak že sklo je rozdelené na dve zóny, kde toto rozdelenie nieje vidieť ako pri klasických bifokálnych sklách. Ďalej delíme tieto zóny na vrchnú – slúži na pozeranie na monitor a okolie kancelárie. Závisí to podľa zvolenia typu variantu. Spodná zóna slúži do blízka.

Princíp je úplne jednoduchý a môžeme povedať že tento typ je zárukou okamžitého návyku zákazníka. Cenovo začínajú tieto sklá už za 100€ pár. Odporúčame kombinovať tieto sklá s vhodnou úpravou na prevenciu voči modrému žiareniu. Toto žiarenie spôsobuje obrazovka monitoru, led svetlo atď.. Za následok každodennej dávky modrého žiarenia je predčasné starnutie oka. Hrozí šedý zákal v tom lepšom prípade.

Multifokálny typ (trojohniskový), jeho význam spočíva v troch zakomponovaných vzdialenostiach v jednom skle ako pri multifokálnej šošovke. Celý význam spočíva v tom, že namiesto zóny na diaľku je zóna obmedzená len do 4m. Ďalej je zóna na monitor (stredná zóna) a zóna do blízka. Jednoduchým vysvetlením princípu fungovania tohoto typu je ilustrácia pod textom. Keďže tento typ obsahuje až tri zóny ako pri multifokáloch, je potrebná dlhšia adaptácia pre prvonositeľov.

Obstaranie Kancelárskej šošovky má význam i zo zdravotného hľadiska. Nútia vás dodržiavať správnu polohu hlavy a s správne držanie tela. Používaním okuliarov ktoré sú určené len do blízka na počítač môže viesť k poruchám v oblasti krčnej chrbtice a tým aj k bolestiam hlavy a napätí krku.

Slnečné Dioptrické sklá

V našej optike ich rozdeľujeme podľa typu funkcie do troch kategórii. Slnečné dioptrické sklá, slnečné polarizačné dioptrické sklá a samozafarbovacie sklá.

Funkcie a popis našich skiel

Slnečné okuliare sú dnes povinnou výbavou každého z nás. Treba však dbať i na kvalitu skiel v slnečných okuliaroch.Tý ktorý majú určenú dioptrickú hodnotu si musia zadovážiť dioptrické slnečné sklá. Poďme si predstaviť našu ponuku.

Slnečné dioptrické sklá Vám vyrobíme v rôznych štýloch a odtieňoch. Celoplošné zafarbenie skla (intenzita farebného odtieňa od 10% až po 90%), farby základné – hnedá, sivá, zelená. Zrkadlové farby – zelená, modrá, žltá, oranžová, fialová, strieborná, zlatá a červená. Farby podľa vzorky – ak chcete mať originálnu farbu aká sa Vám páči, vieme ju vyrobiť podľa prinesenej vzorky.

Slnečné dioptrické polarizačné sklá – svetlo sa v priestore šíri vo vlnách, ktoré kmitajú všetkými smermi. Pokiaľ sa odrazí od lesklej plochy (sklo, sneh, vodná hladina, mokrá alebo zasnežená vozovka…), stane sa polarizovaným. Priaznivé vertikálne polarizované svetlo umožňuje vidieť kontrastne a farebne, zatiaľ čo horizontálne vytvára nepríjemné oslnenie a optické šumy. V porovnaní s bežnými slnečnými okuliarmi prepúšťajú okuliare s polarizačným filtrom len výhodné vertikálne vlnenie a nežiaduce horizontálne pohlcujú. S troškou fantázie sa dá funkcia polarizačného filtra v šošovkách prirovnať k mierne naklopeným vodorovným okenným žalúziám. V kombinácii s kvalitným UV filtrom a stálym tmavým zafarbením zabezpečujú účinnú ochranu zraku proti slnečnému žiareniu, vysokú ostrosť videnia, citeľnú úľavu pre oči a vynikajúce vnímanie farieb. Všetky tieto výhody oceníte v každodennom živote – pri športe, šoférovaní, rybárčení či inej relaxácii, kde by vás odlesky vodorovných plôch inak rušili. V optikách sú dostupné okuliare s polarizačným filtrom zataveným buď do plastovej fólie o hrúbke 0,7 mm alebo do pevnejších, stabilnejších a opticky vhodnejších plastových okuliarových šošoviek s minimálnou hrúbkou 1,2 mm.

Samozafarbujúce dioptrické sklá – predstavujú univerzálne riešenie, pri ktorom si bez striedania okuliarov chránite zrak pred slnkom po celý rok. Výhoda je v ich automatickom tmavnutí po vystavení priamemu slnečnému žiareniu až na úroveň slnečných okuliarov. Po prechode do tieňa alebo interiéru opäť vyblednú. Podstatou tmavnutia je aktivácia špeciálnych zložiek v materiáli na ich povrchu UV žiarením. Tie menia farbu z čírej na rôzne stupne hnedej alebo šedej a pri znížení intenzity slnka opätovne blednú. Vďaka neustálemu vývoju optických materiálov je dnes stmavnutie otázkou sekúnd. Proces návratu k čírym okuliarom sa počíta v minútach. Treba si však uvedomiť že čelné sklo automobilu má v sebe zabudovaný UV filter. Preto sa tieto sklá za čelným sklom automobilu nezafarbia na plnú intenzitu. Riešním je však technológia zvaná Xtractive. Táto technológia neberie do úvahy filter čelného skla a tým pádom sa zafarbia i v automobile. Ideálne riešenie pre Vašu potrebu je dôkladná konzultácia u odborníka, kde Vám ukáže vzorku a predvedie funkcie skla.

Športové dioptrické sklá

V našej optike Vám vyrobíme na mieru i športové dioptrické sklá.

Kvalitné videnie pre kvalitný športový výkon

Sú určené pre aktívnych ľudí, ktorý majú problém so zrakom. Ak máte radi beh, cyklistiku, lyžovanie, turistiku alebo iné športy, už nemusíte mať problém pri Vašich športových aktivitách.

Pre Vás sú určené športové dioptrické okuliarové šošovky. Sú z pevnejších, odolnejších, pružnejších, a tým pádom aj bezpečnejších materiálov. Pre dokonalý pôžitok pri Vašom športe sú dioptrické sklá vyrábané vo vysokej optickej kvalite pripôsobenej dynamickým dizajnom športových okuliarov.

Podľa toho, aký typ športu robíte, môžete si do okuliarov zvoliť číre, slnečné (stálo zafarbené), alebo samozafarbujúce okuliarové šošovky. Rovnako si môžete zvoliť rôzne farebné prevedenie šošovky, ktoré je najvhodnejšie pre daný typ športu. Viac informácii Vám radi poskytneme v našej optike.

Pre Vás sú určené športové dioptrické okuliarové šošovky. Sú z pevnejších, odolnejších, pružnejších, a tým pádom aj bezpečnejších materiálov. Pre dokonalý pôžitok pri Vašom športe sú dioptrické sklá vyrábané vo vysokej optickej kvalite pripôsobenej dynamickým dizajnom športových okuliarov.

Podľa toho, aký typ športu robíte, môžete si do okuliarov zvoliť číre, slnečné (stálo zafarbené), alebo samozafarbujúce okuliarové šošovky. Rovnako si môžete zvoliť rôzne farebné prevedenie šošovky, ktoré je najvhodnejšie pre daný typ športu. Viac informácii Vám radi poskytneme v našej optike.

Špeciálne sklá na šoférovanie

Tento celkom nový segment bol špeciálne vyvinutý pre bezproblémové a jasné denné aj nočné videnie – dokonalé riešenie pre všetkých vodičov. Tam, kde okuliarové šošovky so super antireflexným povrchom dosahujú svoj limit, tieto preukazujú výnimočné výsledky, hlavne v tme alebo za zlých poveternostných podmienok. Táto technológia spĺňa potreby všetkých vodičov a nieje nutné mať dioptriu, sú teda dostupné naozaj pre všetkých vodičov.

Transitions XTRActive – samozafarbovacie sklá

EyeDrive s Transitions XTRActive sú samozafarbovacie šošovky, ktoré stmavnú aj za čelným sklom v aute. Táto technológia sa dokonale prispôsobí svetelným podmienkam a umožňuje zafarbenie za čelným sklom automobilu. Táto aktivácia umožňuje presné videnie aj pri najjasnejšom slnečnom svetle, ako aj na slabo osvetlených cestách, napríklad v tuneloch alebo lesoch. Šošovky Transitions® XTRActive® tak odbremeňujú vodiča, ktorý si už nemusí meniť okuliare za volantom a môže sa plne sústrediť na jazdu. Okuliare Transitions® XTRActive® sú dokonale vhodné aj na šoférovanie v noci. Spájajú v sebe optimálnu ochranu pred oslnením v noci a pohodlnú ochranu pred slnečným svitom cez deň. Sú naozaj správnou voľbou pre všetkých zákazníkov, ktorý chcú mať všetky funkcie ale len jedny okuliare.

Eye Drive – dioptrické sklá na šoférovanie

Táto technológia prináša jedinečnú kombináciu povrchovej úpravy a dizajnu okuliarovej šošovky. Kompenzuje dráždivý efekt v dôsledku rozdielne intenzívnych zdrojov svetla a výrazne zvyšuje kontrast aj v zlých svetelných podmienkach. Oslnenie svetlom v noci je o 90 % nižšie než v prípade konvenčných plastových šošoviek bez AR úpravy (index 1,6) a o 57 % nižšie než v prípade niekoľkovrstvových anireflexných šošoviek, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu. Takže cez deň sú okuliarové šošovky eye drive rovnako funkčné ako niekoľkovrstvové antireflexné šošovky. Pri použití v noci sú ich vlastnosti až dvakrát lepšie. Vďaka širokému zornému poľu nová technológia pomáha vodičom zabezpečiť dobrú celkovú viditeľnosť – aj v kritických momentoch.