V nasledujúcom článku Vám priblížime návod ako postupovať pri uplatnení príspevku od VŠZP pre dospelých.V Peňaženke zdravia MAXI máte možnosť od 1. 1. 2023 získať príspevok až 100 € na doplatky za okuliarový rám a sklá čiastočne hradené z verejného zdravotného poistenia, ktoré vám ako nášmu poistencovi predpíše zmluvný oftalmológ. Príspevok na okuliarové rámy pre dospelých môžete získať pri dioptriách už od +1/-1.


Okuliare si môžete vyzdvihnúť len v zmluvnej optike VšZP. Zoznam zmluvných poskytovateľov nájdete aj v mobilnej aplikácii VšZP v časti V mojom okolí alebo na všzp.sk


Novinka od 1.1.2023 - až 100 € na okuliarový rám pre dospelých

Od 1.1.2023 sa Peňaženka zdravia MAXI rozrastie o nový benefit. Tentokrát sme zaostrili na oči a dávame Vám až 100 € na okuliarový rám pre dospelých pri dioptriách už od +1/-1.


Ako získate príspevok?


Stačí byť poistencom VšZP a mať 18 rokov

Navštíviť zmluvného oftalmológa

Zájsť do zmluvnej optiky VšZP a prevziať si okuliare

Požiadať si o preplatenie benefitu v Peňaženke zdravia

Zoznam zmluvných poskytovateľov nájdete aj v mobilnej aplikácii v časti Moje okolie.


Až 100 € na okuliarový rám a sklá

Okrem toho máte v Peňaženke zdravia MAXI možnosť získať až 100 € na doplatky za okuliarový rám a sklá čiastočne hradené z verejného zdravotného poistenia, ktoré vám ako nášmu poistencovi predpíše zmluvný oftalmológ:


Príspevok na rám až do 100 € pre deti do 18 rokov vrátane bez obmedzenia výšky dioptrií

Príspevok na okuliarové šošovky pri výške dioptrie nad +4/-4 pre deti do 18 rokov vrátane

Príspevok na okuliarové šošovky pre dospelých pri výške dioptrie nad +6/-8

Okuliare je možné prevziať len v zmluvnej optike VšZP. Zoznam zmluvných poskytovateľov nájdete aj v mobilnej aplikácii v časti v Mojom okolí.


V zozname sme ako: KOC Optical s.r.o. - Prevádzka: IMOOPTIK Obchodná BA (od 1.12.2022) / IMO franchising s.r.o. Prevádzky: IMOOPTIK Nové Zámky, Senica, Myjava, Vrbové (od 1.1.2023) / Optical franchising s.r.o. Prevádzky: IMOOPTIK Miletičova BA, Roľnícka BA, Stromova BA (od 1.1.2023)


Upozornenie: zoznam poskytovateľov sa aktualizuje priebežne, preto sa môže stať že nás tam hneď po uzatvorení zmluvného vzťahu hneď nenájdete. Preto prosím kontaktujte zdravotnú poisťovňu vszp.sk


Článok je prevzatý od vszp.sk