Titulná fotka pre nadpis

SLUŽBA

Aplikácia šošoviek v IMOOPTIK

Naše zrakové centrum disponuje kompletným moderným prístrojovým zariadením na aplikáciu kontaktných šošoviek a vyšetrenie zrakovej ostrosti. Náš tím optometristov je pripravený Vám pomôcť. Prikladáme zaujímavé video prečo by ste mali absolvovať vyšetrenie zrakovej ostrosti v rámci Vašej prevencie.
Rezervácia termínu
Prvonositeľ
Skúsený nositeľ

PRÍPRAVA

Príprava pred vyšetrením

Na aplikáciu šošoviek vás prosíme prísť nenalíčený.
Pri aplikácií šošoviek je vhodné mať upravené krátke nechty.

PRIEBEH

Priebeh aplikácie u začiatočníkov - prvonositeľov

Približne 1 hod. 30 min.
40-60€
1
Zraková ostrosť
V prvom kroku, okrem vstupnej anamnézy, vykonáme vyšetrenie zrakovej ostrosti, ktoré sa zhoduje s vyšetrením na okuliare. Následne hodnoty upravíme pre kontaktné šošovky. Zistíme anatomické parametre rohovky: priemer a zakrivenie.
2
Kontrola predného segmentu oka
Pomocou štrbinovej lampy predovšetkým kontrolujeme patologické stavy celého predného segmentu, hlavne rohovky a spojiviek. Veľmi dôležité je aj zistenie stavu slzného filmu.
3
Typ kontaktných šošoviek
Po zvážení ďalších faktorov, ako prostredie, v ktorom ich chcete používať, a hlavne činnosť, pri ktorej sa budú šošovky nosiť, Vám odporučíme vhodný typ šošoviek. Veľmi dôležitú úlohu zohráva i Váš zdravotný stav, užívanie liekov, alergie alebo fajčenie.
4
„Špeciálne“ kontaktné šošovky
V prípade, ak máte refrakčnú chybu Astigmatizmus, alebo potrebujete multifokálne kontaktné šošovky, ich úspešná aplikácia je časovo náročnejšia (vyžaduje si 2 až 3 návštevy, aby sa zaistila najlepšia možná korekcia videnia pacienta) a testovacie šošovky musia byť vyrábane na mieru.
5
Nácvik nasadzovania a vyberania kontaktných šošoviek
Cieľom nácviku je naučiť každého, aby si dokázal sám nasadiť a vybrať kontaktnú šošovku. Vysvetlíme a poradíme správnu manipuláciu a starostlivosť o šošovky. Od tohto kroku závisí aj dĺžka celej aplikácie, nemusíte mať obavy, určite vás to dokážeme naučiť. Po úspešnom nasadení nasleduje krátka prechádzka, dôležitá pre stabilizáciu.
6
Kontrola šošovky
Na záver aplikáciu zhodnotíme ,skontrolujeme videnie v kontaktných šošovkách a skonzultujeme Váš subjektívny pocit s nimi. Niekedy je nutná ešte jedna krátka kontrola, približne do mesiaca po aplikácii.

ZÁVER

Záver vyšetrenia

Odporúčame vždy ponechať výber šošoviek na odborníkov. Je potrebné si uvedomiť, že náhodné skúšanie akýchkoľvek šošoviek je riziko pre vaše oči. Riskujete problémy s výskytom rôznych komplikácií a zápalových ochorení. Je nutné dodržiavať zvýšené hygienické návyky a podstupovať pravidelné kontroly. Dodržiavaním týchto zásad si predlžujete možnosť nosenia kontaktných šošoviek. Odporúčame pravidelné kontroly kontaktných šošoviek, a to raz ročne pri jednodňových šošovkách a raz za pol roka pri šošovkách s plánovanou výmenou ( dvojtýždňové, mesačné).

NÁŠ TÍM

Náš skúsený tím optometristov

Náš tím optometristov disponuje potrebným vzdelaním v oblasti optometrie a kontaktológie. Zabezpečujeme odborné vyšetrenie zraku, aplikáciu kontaktných šošoviek a poradenstvo. Na naše vyšetrenia poskytujeme plnú záruku. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.
Veronika Španková
OPTOMETRISTA, KONTAKTOLÓG
M.A. Beňovského, Vrbové
Štv
Ingrid Matuškovičová
OPTOMETRISTA, KONTAKTOLÓG
Obchodná 57, Bratislava
Pon - Str
Marta Tomaščíková
OPTOMETRISTA
Obchodná, Bratislava
So

Spolupráca

Spolupracujeme