Titulná fotka pre nadpis

SLUŽBA

Vyšetrenie zraku v IMOOPTIK

Naši skúsení optometristi vám radi pomôžu s nastavením zrakovej korekcie k vašej spokojnosti. Vyšetrenia trvá od 20 do 45 minút, je to čas, ktorý investujete do svojho zdravia.
Rezervácia termínu

PRÍPRAVA

Príprava pred vyšetrením

Pre klientov pracujúcich s počítačmi alebo inými zariadeniami odporúčame prísť na vyšetrenie pred prácou, prípadne počas voľna.
Pre nositeľov kontaktných šošoviek je nutné 2 hodiny pred vyšetrením kontaktné šošovky vybrať a prísť na vyšetrenie v okuliaroch. Pre maximálny komfort a najpresnejšie výsledky vyšetrenia je najlepšie kontaktné šošovky nenosiť 48 hodín pred vyšetrením.
Pred vyšetrením odporúčame sa dobre vyspať. :)

PRIEBEH

Priebeh vyšetrenia zraku

1
Anamnéza
Pre lekára vykonávajúceho vyšetrenie je dôležité zistiť vaše aktuálne problémy so zrakom, problémy z minulosti, prekonané choroby a operácie. Taktiež ho bude zaujímať vaše povolanie, čas strávený za počítačom. Dobré je vedieť aj vzdialenosť od obrazovky počítača v prípade, že pociťujete problémy s videním pri práci za počítačom.
2
Naturálny vízus
Naturálny vízus kontrolujeme pomocou špeciálnych znakov, ktoré vám budeme premietať na LCD displeji. Displej sa nachádza vo vzdialenosti 5m. Tu sledujeme ako je klient schopný čítať znaky bez okuliarov v rôznych veľkostiach. Riadky, ktoré čítate sú označené číslami, ktoré nám povedia váš vízus.
3
Objektívna refrakcia
Po zistení stavu vášho vizusu – videnia, vám zmeriame zrak pomocou špeciálneho prístroja, ktorý sa nazýva autorefraktokeratometer. Tento prístroj nám určí Vašu objektívnu refrakciu, teda výšku vašej dioptrie a cylindra.
4
Subjektívna refrakcia
Týmto vyšetrením sa ukáže umenie skutočného odborníka. Do skušobnej obruby vám budeme postupne vkladať skušobné dioptrické sklá, cez ktoré nám budete na displeji LCD obrazovky čítať jednotlivé znaky. Na základe výsledku vám určíme presnú dioptrickú hodnotu, respektíve hodnotu astigmatizmu. Konečnú silu korekcie následne kontrolujeme pomocou červeno-zelených testov, po ktorých nasleduje aj dôležitý test binokulárneho videnia, čiže spolupráce oboch očí.
5
Kontrola refrakcie
Ide o finálnu kontrolu v reálnom svete. Budú vám nasadené zvolené dioptrie, s ktorými sa prejdete po priestoroch našej optiky a poobzeráte sa po okolí. Je potrebné zistiť, akú mohutnosť dioptrií, respektíve mohutnosť cylindra znášate aj v praxi. Následne vám korekciu doladíme k vašej spokojnosti.
6
Videnie do blízka
Na záver vám otestujeme aj vašu schopnosť zaostrenia na blízko.
7
Záver vyšetrenia
Výsledkom vyšetrenia zraku je správa o vašich aktuálnych dioptriách do diaľky, do blízka, prípadne na inú pracovnú vzdialenosť. Na základe tohto vyšetrenia vám radi zhotovíme okuliare priamo v našej optike, pričom vyšetrenie zraku v prípade kúpy okuliarov dostanete od nás ZADARMO. Vyšetrením u nás sa ale nijak nezaväzujete k nákupu okuliarov v našej optike. Vyšetrenie môžete absolvovať aj keď máte vybrané okuliare v inej optike – správu vám vydáme, na základe nej vám vydajú príslušné okuliare, avšak je potrebné si uvedomiť, že pre každého zákazníka je lepšie mať všetko pod jednou strechou. Mercedes je lepšie servisovať v Mercedese :)

NÁŠ TÍM

Náš skúsený tím optometristov

Náš tím optometristov disponuje potrebným vzdelaním v oblasti optometrie a kontaktológie. Zabezpečujeme odborné vyšetrenie zraku, aplikáciu kontaktných šošoviek a poradenstvo. Na naše vyšetrenia poskytujeme plnú záruku. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.
Veronika Španková
OPTOMETRISTA, KONTAKTOLÓG
M.A. Beňovského, Vrbové
Štv
Helena Šišuláková
OPTOMETRISTA, KONTAKTOLÓG
Miletičova 38, Bratislava
Pon, Ut, Pia
Daniela Kolarčíková
OPTOMETRISTA
Vajnory, Bratislava
Str
Ingrid Matuškovičová
OPTOMETRISTA, KONTAKTOLÓG
Obchodná 57, Bratislava
Pon - Str
Marta Tomaščíková
OPTOMETRISTA
Obchodná, Bratislava
So

PREČO

Prečo absolvovať vyšetrenie zraku?

Pozrite si video, ktoré vám ukáže dôvody, prečo by ste mali absolvovať vyšetrenie zrakovej ostrosti v rámci prevencie

Vybavenie

Strojové vybavenie

O váš zrak sa postarajú nielen skúsený odborníci ale i kvalitne prístroje značky Top con auto Kerato Refraktometer KR-1/RM-1 nová generácia refrakčnej starostlivosti